Сучасні технології дають можливість значно покращити якість життя за допомогою автоматизації різних її областей. Як результат, високі технології проникають в такі сфери, як побут, облаштування житлового простору та прибудинкової території.
Система «Розумний будинок» допомагає керувати домашнім господарством та інженерними мережами з мобільного телефону або комп’ютера, навіть якщо ви далеко від дому. А виконання повторюваних дій (сценарії) може здійснюватися автоматично, без участі власника.

Як і інші пристрої, система «Розумний дім» має переваги, заради яких її варто встановити:
- Безпека. Система може повністю контролювати приміщення. Якщо було здійснено несанкціонований доступ, то вона надішле повідомлення про це. У разі надзвичайних подій, наприклад затоплення приміщення внаслідок протікання пральної машини, «Розумний дім» зреагує на ситуацію перекриттям водопостачання за допомогою встановленого на трубі електроклапана.
- Простота у використанні. Вся система керується єдиним пристроєм. Найчастіше це мобільний телефон. Сучасні системи дозволяють спостерігати за тим, що відбувається в будинку з будь-якої точки світу.
- Гнучкі налаштування. Система дозволяє підлаштовувати пристрої під себе, міняти їх функції. Також до неї можна додавати, в разі необхідності, інші прилади у будь-який час (масштабувати систему).
- Економія. «Розумний дім» знижує витрати на комунальні рахунки. Це пояснюється тим, що система вимикає пристрої, які не використовуються. Відповідно навантаження на мережу знижується, а разом із нею і споживання електроенергії. Економія на освітленні та опаленні може сягати 30%.
- Автоматизація. Більшість побутових приладів може бути підключена до «Розумного будинку». Відповідно, це дає можливість керувати ними в автоматичному режимі. Це значно заощаджує час.
- Дизайн. Всі елементи системи (кнопки, термостати, датчики, розетки, вимикачі) виглядають сучасно та стильно вписуються у будь-який інтер’єр.
Встановлення системи «Розумний будинок» можливе двома способами: дротовим та бездротовим. Вони відрізняються один від одного способом передачі сигналу. У першому випадку — це дроти, у другому — використання мереж Wi-Fi, Bluetooth або спеціально розроблених виробником захищених протоколів передачі інформації

Провідний "Розумний будинок": переваги та недоліки
У провідному «Розумному будинку» сигнал від обладнання (освітлювальні прилади, побутова техніка, датчики тощо) до контролера і назад передається за допомогою проводів. Такий спосіб монтажу системи «Розумного будинку» дає низку переваг:
- надійність
- стійкість сигналу;
- захищеність мережі;
- незалежність від автономних джерел енергії
- можливість інтеграції з будь-якими пристроями для подальшого управління домашніми системами.
Серед недоліків виділяють високу вартість порівняно з бездротовим «Розумним будинком» та складний монтаж. Для встановлення провідної системи необхідне прокладання слаботочної мережі по всьому периметру приміщення, а якщо в квартирі вже зроблено ремонт, чорнові будівельні роботи небажані.
Плюси та мінуси безпровідного «Розумного дому»
Переваги, які дає безпровідний спосіб встановлення обладнання:
- Найпривабливіше, що дає користувачам бездротовий “Розумний дім” – можливість самостійної установки та масштабування системи (DIY – do it yourself).
- Для монтажу не потрібно проводити додаткові будівельні роботи, а новий дорогий ремонт не постраждає.
- Оскільки обладнання мобільне, його легко можна перемістити в інше місце або добавити нові пристрої.
- Прийнятна вартість — бездротові комплекти «Розумного будинку» доступні за ціною та широко представлені на ринку.
Щодо мінусів – бездротове обладнання працює на автономних джерелах живлення, які мають свій ресурс, хоч і досить тривалий.
Таким чином, бездротові «Розумні будинки» краще встановлювати в житлові приміщення, де вже виконані оздоблювальні роботи, або система монтується тимчасово з подальшою передислокацією.
Головне при установці системи “Розумний будинок” вибрати якісне обладнання і досвідчених працівників. Тоді вона буде служити довго, тим самим спрощуючи життя.