АРСЕНАЛ СТ

Професійні послуги охорони

м.Луцьк, вул.Шопена, 12, оф. 28 (центральний офіс)

0-800-408-088

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ

  •  монтаж
  • спостереження
  • обслуговування

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗЦІЯ

     Пожежна сигналізація це складна багатофункціональна система, головним завданням якої є рятування життя людей та збереження майна.

     Сучасні системи пожежного сповіщення виконують ряд важливих завдань:

  • визначення первинних ознак займання, точна локалізація місця займання;
  • активація звукового сигналу та світлових індикаторів , що вказують на необхідність термінової евакуації;
  • передача сигналу про факт пожежі у відповідні служби швидкого реагування;
  • включення автоматичної системи пожежогасіння;
  • передача сигналу “Пожежа” на мобільний пристрій власника об’єкту;
  • цілодобовий моніторинг стану об’єкту, що охороняється, на наявність одного або декількох чинників : дим в приміщенні, підвищена температура в приміщенні, витік газу.
протипожежний захист

     У разі виявлення місця займання, пожежна автоматика, в залежності від конфігурації пожежної сигналізації, може розблокувати шляхи евакуації, направивши відповідний сигнал до системи контролю та управління доступом (СКУД), активувати систему протидимної вентиляції та автоматичну систему пожежогасіння, надіслати сигнал “ПОЖЕЖА” на ПЦС суб’єкта охорони.

     Існує два типи пожежної сигналізації, що різняться між собою способом передачі сигналу від пожежного датчика до централі, що контролює роботу всіх елементів системи — провідна та безпровідна.

     Крім того, системи пожежної сигналізації діляться на адресні та неадресні або аналогові.

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ АДРЕСНОГО ТИПУ

     Пожежна сигналізація адресного типу дозволяє точно визначити місце, де сталося загоряння завдяки тому, що кожен датчик має власну індивідуальну адресу та з’єднаний з прийомно-контрольним приладом за допомогою адресної лінії зв’язку (АЛС).

     До переваг адресної системи пожежної сигналізації відносять:

  • точність місця виникнення пожежі — при спрацюванні адресного пожежного сповіщувача на пульті відображається назва приміщення та номер (адреса) датчика;
  • контроль за працездатністю системи — у випадку несправності датчика на пульті висвічується його номер, контролюється рівень забруднення (запилення) датчика та електричні параметри каналу зв’язку. Це підвищує надійність системи в цілому, завдяки контролю стану сповіщувача та інших технічних характеристик пристрою в черговому режимі;
  • адресні системи пожежної сигналізації можуть бути як провідні так і безпровідні.

     Ці особливості дозволили адресним протипожежним системам (АПС) здобути популярність серед замовників, як системам, що дозволяють забезпечити повноцінний захист об’єкту від пожежі.

адресна пожежна сигналізація

     АПС доцільно використовувати на середніх та великих об’єктах з великою кількістю приміщень — офісні будівлі з великою кількістю кабінетів, лікарні з палатами тощо.

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ НЕАДРЕСНОГО ТИПУ

     Безадресні типи пожежної сигналізації дозволяють контролювати стан шлейфу, в який під’єднані пожежні сповіщувачі. В залежності від параметрів, які отримує прийомно-контрольний прилад, події можуть кваліфікуватися як “Норма”, “Увага”, “Пожежа”, “Несправність”.

     Ключові особливості безадресних систем пожежної сигналізації:

  • низька вартість
  • низька інформативність
  • обмежений функціонал

     Монтаж пожежної сигналізації такого типу буде розумним рішенням для невеликих об’єктів площею 50-250 м.кв.

     Для розуміння алгоритму роботи пожежної сигналізації необхідно знати з яких складових компонентів складається система та принципу її функціонування.

     Автоматична пожежна сигналізація – це сукупність наступних компонентів:

  • прилад приймально-контрольний (ППК), який здійснює контроль над шлейфами і датчиками, включає та виключає автоматику; (пожежогасіння, димовидалення), керує оповіщенням і передає відповідний сигнал на пульт пожежного спостереження “Арсенал СТ”;
  • димові пожежні датчики — призначені для раннього виявлення загоряння, що супроводжується появою диму малої концентрації;
  • теплові пожежні датчики призначені для виявлення пожежі, що супроводжується підвищенням температури в приміщенні;
  • ручні пожежні сповіщувачі призначені для подання сигналу пожежної тривоги вручну, шляхом натискання відповідної кнопки;
  • світлові та звукові оповіщувачі подають світлові та звукові сигнали при виявленні займання або тривоги на об’єкті;
  • світлові табло призначені для позначення евакуаційних шляхів на об’єктах обладнаних пожежною сигналізацією.

МОНТАЖ І ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

     Щоб пожежна сигналізація ефективно могла виконувати свої функції, конфігурація система має повною мірою відповідати особливостям об’єкту, де планується її монтаж. З цією метою розробляється проект, в якому враховується план будівлі, її площа, особливості використання приміщень тощо. Визначається тип необхідних датчиків, розраховують їх кількість, оптимальні для встановлення місця та шляхи прокладання шлейфів.

     Важливо передбачити можливість взаємодії пожежної сигналізації та інших систем безпеки, що є будівлі – СКУД, охоронної сигналізації, відеонагляду.

     Проектування, монтаж, наладка та сервісне обслуговування АПС ліцензованою підрядною організацією є запорукою надійного і коректного функціонування пожежної сигналізації в будь-яких умовах.

     Співпраця з ТзОВ «АРСЕНАЛ-СТ» позбавить Вас проблем при монтажі АПС. Наша компанія надає комплекс послуг «під ключ», а у команді працюють висококваліфіковані інженерні кадри та монтажники. 

Чому варто замовити монтаж системи пожежної сигналізації в "Арсенал СТ"

  • ми робимо роботи “під ключ”, з наданням усіх необхідних документів. Ми надаємо повний спектр послуг: від проектування та монтажу до обслуговування та ремонту. Тому точно знаємо як змонтувати надійну пожежну сигналізацію, і як зробити це у стислі терміни і по розумній ціні.
  • Арсенал СТ має великий досвід монтажу ПС на об’єктах різного призначення і масштабу (розмірів, площ)
  • монтажні роботи по пожежній сигналізації, виконані нами, успішно проходять перевірку ДСНС. Ми завжди в курсі нових нормативних вимог та технологій.
  • ми маємо усі необхідні ліцензії і допуски. На вашому об’єкті будуть працювати кваліфіковані монтажники та інженери.
  • ми даємо гарантію на якість робіт та обладнання
  • монтаж пожежної сигналізації виконується по узгодженому графіку. Можливі роботи у вечірній час та вихідні дні.
послуги Арсенал СТ

     У ДБН В.2.5-56:2014 затверджено перелік об’єктів, що підлягають обладнанню системами пожежної сигналізації та пожежогасіння. Законодавством не передбачена примусова установка пожежної сигналізації в приватному володінні. Тому кожен повинен сам приймати рішення про те, чи потрібна дана система в будинку чи квартирі. Враховуючи те, що ризики виникнення пожежі в будь-якому приміщенні завжди існують, “Арсенал СТ” рекомендує вчасно потурбуватися про встановлення пожежної сигналізації.

Уточнити деталі і оформити заявку на монтаж пожежної сигналізації можна за телефоном 0-800-408-088 або через онлайн форму у нас на сайті .

ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Де потрібно встановлювати пожежну сигналізацію?

В додатку А до ДБН 2.5-56.2014 сказано, що пожежна сигналізація повинна бути у таких будівлях:

  • Гуртожитки та готелі;
  • Заклади громадського харчування;
  • Адміністративні будівлі;
  • Виставкові та торговельні будівлі;
  • Культурно-освітні заклади, музеї, бібліотеки та архіви;
  • Лікувально-профілактичні заклади, аптеки, санаторії;
  • Будівлі спортивного призначення;
  • Церкви;
  • Будівлі та споруди для зберігання та обслуговування автотранспорту;
  • Промислові, сільськогосподарські будівлі, склади;
  • Споруди енергетичних об’єктів.
Чи обов'язкова пожежна сигналізація в офісі?

Так. В офісах обов'язково встановлюють пожежну сигналізацію, систему оповіщення та управління евакуацією людей.

Чи обов'язково розробляти план (схему) евакуації людей на випадок пожежі?

Пунктом 5 Розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30 грудня 2015 р. № 1417, передбачено, що на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням на них 100 і більше осіб або таких, що мають бодай одне окреме приміщення з одночасним перебуванням 50 і більше осіб (далі — об’єкти з масовим перебуванням людей), у будинках і спорудах (крім житлових будинків), які мають два поверхи й більше, у разі одночасного перебування на поверсі більше 25 осіб, а для одноповерхових — більше 50 осіб, мають бути розроблені та вивішені на видимих місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі.

Рекомендується розміщувати плани евакуації в окремому приміщенні з одночасним перебуванням 50 і більше осіб та в загальних місцях на шляхах евакуації.

Як встановити пожежну сигналізацію? Покрокова інструкція

Крок 1: Обстеження об'єкту. Це вихідна інформація, за якою буде розроблятися проєкт сигналізації.

Крок 2: Проєкт. На підставі отриманої інформації підрядник, якого ви вибрали, виготовляє проєкт.

Крок 3: Монтаж та ввід в експлуатацію. Після того, як на підставі проєкту та погодженого кошторису були виконані роботи з монтажу та налаштування системи пожежної сигналізації, необхідно оформити Акт вводу в експлуатацію системи пожежної сигналізації.

Хто може встановлювати пожежну сигналізацію?

Встановлювати пожежну сигналізацію мають право лише підприємства, які мають відповідну ліцензією. Система, що встановлена підрядниками без ліцензії, не пройде перевірку пожежного нагляду.

Хто може обслуговувати пожежну сигналізацію?

Технічне обслуговування пожежної сигналізації потребує відповідної ліцензії ДСНС. Рекомендуємо заздалегідь запитати її в компанії, перевірити справжність і термін дії.

Увага. Пожежний інспектор завжди перевіряє наявність договору на технічне обслуговування пожежної сигналізації. Без нього система не пройде перевірку.

Які документи необхідні під час перевірки інспектором ДСНС?

Під час перевірки інспектор ДСНС запитує такі документи:

  1. Декларація відповідності матеріально технічної бази підприємства вимогам пожежної безпеки.
  2. Загальнооб’єктова інструкція по дотриманню правил з пожежної безпеки. У ній фіксуються основні вимоги, які пред’являються до всього об’єкту.
  3. Інструкції з пожежної безпеки для кожного виду приміщень.
  4. Журнали реєстрації інструктажів з пожежної безпеки.
  5. Журнали обліку й огляду вогнегасників.
  6. Журнал перевірок пожежної сигналізації.
  7. Протоколи перевірок пожежних кранів та рукавів.
  8. Накази про призначення осіб, відповідальних за пожежну безпеку на підприємстві.
  9. Посвідчення про проходження спеціального навчання з пожежної безпеки для відповідальних осіб.
  10. Протоколи вимірів опору ізоляції.
  11. Плани евакуації і порядок дій у разі пожежі.
Хто зобов'язаний встановлювати та обслуговувати пожежну сигналізацію в орендованому приміщенні?

Умови залежить від договору оренди. Відповідати за пожежну сигналізацію може як орендар, так і орендодавець.

Як правило, орендодавець здає об'єкт із пожежною сигналізацією, а орендар оплачує щомісячне технічне обслуговування. Якщо сигналізація не встановлена, обов'язок встановити та обслуговувати її вказують у договорі оренди.

Увага! Пожежний нагляд має право притягти до відповідальності за порушення пожежної безпеки орендаря та орендодавця.

Хто відповідає за пожежну сигналізацію на підприємстві?

Оскільки забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств та об’єктів, то уся відповідальність за забезпечення пожежної безпеки на підприємстві покладається на його власника та керівника (п. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України). Водночас, Правила пожежної безпеки в Україні визначають, що керівник підприємства повинен призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту. Тобто такий відповідальний призначається окремо за кожен із зазначених об’єктів підприємства та загальний - за все підприємство.

Хто здійснює контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки?

Стан пожежної і техногенної безпеки на підприємстві контролює Державна служба з надзвичайних ситуацій. За результатами перевірок, чи дотримується суб’єкт господарювання вимог законодавства з питань пожежної безпеки, посадова особа органу ДСНС складає акт, на підставі якого в подальшому розробляє й вручає відповідний припис.

Які штрафні санкції передбачені за порушення вимог пожежної безпеки?

Для суб'єкта господарювання (посадова особа, фізична особа — підприємець), який не виконав приписи, розпорядження, постанови щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлені під час перевірки, законодавство передбачає штрафні санкції:

  • від 100 до 200 НМГД (неоподаткований мінімум доходів громадян). У 2022 році НМДГ становить 17 грн.
  • від 200 до 300 НМГД — за повторне невиконання протягом року після накладення адміністративного стягнення.