АРСЕНАЛ СТ

Професійні послуги охорони

м.Луцьк, вул.Шопена, 12, оф. 28 (центральний офіс)

0-800-408-088

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ

 •  монтаж
 • спостереження
 • обслуговування

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗЦІЯ

     Пожежна сигналізація це складна багатофункціональна система, головним завданням якої є рятування життя людей та збереження майна.

     Сучасні системи пожежного сповіщення виконують ряд важливих завдань:

 • визначення первинних ознак займання, точна локалізація місця займання;
 • активація звукового сигналу та світлових індикаторів , що вказують на необхідність термінової евакуації;
 • передача сигналу про факт пожежі у відповідні служби швидкого реагування;
 • включення автоматичної системи пожежогасіння;
 • передача сигналу “Пожежа” на мобільний пристрій власника об’єкту;
 • цілодобовий моніторинг стану об’єкту, що охороняється, на наявність одного або декількох чинників : дим в приміщенні, підвищена температура в приміщенні, витік газу.
пожежне обладнання

     У разі виявлення місця займання, пожежна автоматика, в залежності від конфігурації пожежної сигналізації, може розблокувати шляхи евакуації, направивши відповідний сигнал до системи контролю та управління доступом (СКУД), активувати систему протидимної вентиляції та автоматичну систему пожежогасіння, надіслати сигнал “ПОЖЕЖА” на ПЦС суб’єкта охорони.

     Існує два типи пожежної сигналізації, що різняться між собою способом передачі сигналу від пожежного датчика до централі, що контролює роботу всіх елементів системи — провідна та безпровідна.

     Крім того, системи пожежної сигналізації діляться на адресні та неадресні або аналогові.

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ АДРЕСНОГО ТИПУ

     Пожежна сигналізація адресного типу дозволяє точно визначити місце, де сталося загоряння завдяки тому, що кожен датчик має власну індивідуальну адресу та з’єднаний з прийомно-контрольним приладом за допомогою адресної лінії зв’язку (АЛС).

     До переваг адресної системи пожежної сигналізації відносять:

 • точність місця виникнення пожежі — при спрацюванні адресного пожежного сповіщувача на пульті відображається назва приміщення та номер (адреса) датчика;
 • контроль за працездатністю системи — у випадку несправності датчика на пульті висвічується його номер, контролюється рівень забруднення (запилення) датчика та електричні параметри каналу зв’язку. Це підвищує надійність системи в цілому, завдяки контролю стану сповіщувача та інших технічних характеристик пристрою в черговому режимі;
 • адресні системи пожежної сигналізації можуть бути як провідні так і безпровідні.

     Ці особливості дозволили адресним протипожежним системам (АПС) здобути популярність серед замовників, як системам, що дозволяють забезпечити повноцінний захист об’єкту від пожежі.

адресна пожежна сигналізація

     АПС доцільно використовувати на середніх та великих об’єктах з великою кількістю приміщень — офісні будівлі з великою кількістю кабінетів, лікарні з палатами тощо.

ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ НЕАДРЕСНОГО ТИПУ

     Безадресні типи пожежної сигналізації дозволяють контролювати стан шлейфу, в який під’єднані пожежні сповіщувачі. В залежності від параметрів, які отримує прийомно-контрольний прилад, події можуть кваліфікуватися як “Норма”, “Увага”, “Пожежа”, “Несправність”.

     Ключові особливості безадресних систем пожежної сигналізації:

 • низька вартість
 • низька інформативність
 • обмежений функціонал

     Монтаж пожежної сигналізації такого типу буде розумним рішенням для невеликих об’єктів площею 50-250 м.кв.

     Для розуміння алгоритму роботи пожежної сигналізації необхідно знати з яких складових компонентів складається система та принципу її функціонування.

     Автоматична пожежна сигналізація – це сукупність наступних компонентів:

 • прилад приймально-контрольний (ППК), який здійснює контроль над шлейфами і датчиками, включає та виключає автоматику; (пожежогасіння, димовидалення), керує оповіщенням і передає відповідний сигнал на пульт пожежного спостереження “Арсенал СТ”;
 • димові пожежні датчики — призначені для раннього виявлення загоряння, що супроводжується появою диму малої концентрації;
 • теплові пожежні датчики призначені для виявлення пожежі, що супроводжується підвищенням температури в приміщенні;
 • ручні пожежні сповіщувачі призначені для подання сигналу пожежної тривоги вручну, шляхом натискання відповідної кнопки;
 • світлові та звукові оповіщувачі подають світлові та звукові сигнали при виявленні займання або тривоги на об’єкті;
 • світлові табло призначені для позначення евакуаційних шляхів на об’єктах обладнаних пожежною сигналізацією.

МОНТАЖ І ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

     Щоб пожежна сигналізація ефективно могла виконувати свої функції, конфігурація система має повною мірою відповідати особливостям об’єкту, де планується її монтаж. З цією метою розробляється проект, в якому враховується план будівлі, її площа, особливості використання приміщень тощо. Визначається тип необхідних датчиків, розраховують їх кількість, оптимальні для встановлення місця та шляхи прокладання шлейфів.

     Важливо передбачити можливість взаємодії пожежної сигналізації та інших систем безпеки, що є будівлі – СКУД, охоронної сигналізації, відеонагляду.

     Проектування, монтаж, наладка та сервісне обслуговування АПС ліцензованою підрядною організацією є запорукою надійного і коректного функціонування пожежної сигналізації в будь-яких умовах.

     Співпраця з ТзОВ «АРСЕНАЛ-СТ» позбавить Вас проблем при монтажі АПС. Наша компанія надає комплекс послуг «під ключ», а у команді працюють висококваліфіковані інженерні кадри та монтажники. 

Чому варто замовити монтаж системи пожежної сигналізації в "Арсенал СТ"

 • ми робимо роботи “під ключ”, з наданням усіх необхідних документів. Ми надаємо повний спектр послуг: від проектування та монтажу до обслуговування та ремонту. Тому точно знаємо як змонтувати надійну пожежну сигналізацію, і як зробити це у стислі терміни і по розумній ціні.
 • Арсенал СТ має великий досвід монтажу ПС на об’єктах різного призначення і масштабу (розмірів, площ)
 • монтажні роботи по пожежній сигналізації, виконані нами, успішно проходять перевірку ДСНС. Ми завжди в курсі нових нормативних вимог та технологій.
 • ми маємо усі необхідні ліцензії і допуски. На вашому об’єкті будуть працювати кваліфіковані монтажники та інженери.
 • ми даємо гарантію на якість робіт та обладнання
 • монтаж пожежної сигналізації виконується по узгодженому графіку. Можливі роботи у вечірній час та вихідні дні.
послуги Арсенал СТ

     У ДБН В.2.5-56:2014 затверджено перелік об’єктів, що підлягають обладнанню системами пожежної сигналізації та пожежогасіння. Законодавством не передбачена примусова установка пожежної сигналізації в приватному володінні. Тому кожен повинен сам приймати рішення про те, чи потрібна дана система в будинку чи квартирі. Враховуючи те, що ризики виникнення пожежі в будь-якому приміщенні завжди існують, “Арсенал СТ” рекомендує вчасно потурбуватися про встановлення пожежної сигналізації.

Уточнити деталі і оформити заявку на монтаж пожежної сигналізації можна за телефоном 0-800-408-088 або через онлайн форму у нас на сайті .