Суть роботи відеокамери у коридорному режимі – сформувати вертикально-орієнтоване зображення. Тобто, замість звичного нам альбомного формату зображення 16:9 ми отримуємо зображення у форматі 9:16. Фактично при переході у коридорний формат горизонтальні та вертикальні кути огляду відеокамери змінюються між собою і камера “бачить” більше по вертикалі і менше по горизонталі.
Для того щоб перевести роботу камери в коридорний режим роботи в налаштуваннях передбачена опція повернути зображення на 90 градусів. В результаті, при використанні коридорного формату значно зменшується “сліпа” зона під камерою, тому на прямих ділянках периметру, коридору і т.п. можна заощадити певну кількість відеокамер. Раніше, щоб не було “мертвих” зон потрібно було встановлювати дві відеокамери в напрямку одна на одну.
Використання камер з підтримкою коридорного формату дозволяє суттєво перерозподілити фінансову складову проєкту в сторону збільшення потужностей сервера та архіву або просто знизити ціну проєкту без шкоди для якості відеосистеми.
Використання формату 9:16 може призводити до неефективного використання простору монітору. Особливо це проявляється у разі одночасного використання камер звичайного та коридорного форматів.

Щоб уникнути цього, слід використовувати спеціальне програмне забезпечення, що підтримує роботу з коридорним форматом та дозволяє гнучко налаштувати розкладку, максимально використовуючи всю доступну площу екрану для виведення зображень з камер. Крім того, додатково можна провести прості маніпуляції з монітором:
- в налаштуваннях самої системи повернути робочий стіл на 90 градусів (операційна система Windows або Linux дозволяє легко це зробити).
- фізично повернути монітор на 90 градусів на його стійці.
Враховуючи наведену вище інформацію, слід дотримуватися певних рекомендацій при організації робочого місця оператора:
- визначитися скільки та які камери слід виводити на монітори;
- врахувати в якому форматі відеокамери виводять зображення;
- визначити призначення моніторів та їх кількість;
- згрупувати на кожному моніторі відеокамери, що працюють в одній і тій самій орієнтації зображення;
- під час вибору та встановлення моніторів розглянути варіант встановлення моніторів у “книжковій” орієнтації для камер коридорного формату;
- надавати перевагу програмному забезпеченню відеоспостереження, що має розширені можливості оптимально компонувати зображення з камер формату 16:9 та 9:16.
Менеджери нашої компанії завжди готові прийти на допомогу та детальніше розповісти про всі переваги коридорного режиму, а також допоможуть підібрати відповідну камеру для системи відеоспостереження.
Звертайтеся за тел: 0-800-408-088 або скористайтеся формою зворотного зв’язку у нас на сайті.